hur man skriver ut bilder sparade på datorn till en EasyShare dockningsstation serie 3

Kodak EasyShare Dock Series 3 kan producera foton med hög kvalitet på glättat papper. Dockan används mestadels för att skriva ut foton direkt från minneskort som SD eller Pro Duo-kort, tack vare sin inbyggda minneskortplatser. Du kan också använda Dock serien att skriva ut foton sparade på datorn

Du behöver:. .
Fotopapper
Bläckpatron.
USB-kabel (ingår).
Installationsprogrammet.

1.
Sätt programvara för Kodak EasyShare installationsskivan. Följ instruktionerna för att installera programvaran på din dator.
2.
Anslut Lätt Dock 3 till din dator via USB-kabeln som medföljer i förpackningen. Slå på skrivaren och vänta tills operativsystemet känner igen hårdvaran. Fyll några fotopapper i pappersfacket.
3.
Starta Kodak EasyShare. Klicka på Start-knappen och välj ”Alla program”. Bläddra för att hitta genvägen och klicka på den.
4.
Klicka på fliken som heter ”min samling. ” Den bör placeras i det översta fältet.
5.
Markera de bilder du vill skriva ut. Om du inte ser bilderna som tidigare lagras i din dator, klicka på ”File” och välj ”Öppna”. Leta reda på bilderna på hårddisken och klicka på ”Öppna”.
6.
Klicka på fliken titeln ”Skriv ut hemma. ” Du hittar den här fliken precis under ”Min samling”-knappen.
7.
Se till att ikonen med namnet ”Kodak EasyShare Dock Series 3” är vald som aktuell skrivare. Hit ”Skriv ut” för att slutföra uppgiften.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

コメント

タイトルとURLをコピーしました